ARKANSAS HIGH SCHOOL CENTRAL DISTRICT SWIMMING AND DIVING CHAMPIONSHIPS

At Hendrix’s Bob Courtway Pool

Girls team scores: 1. Conway, 608; 2. Mount St. Mary, 335; 3. North Little Rock, 197; 4. Pulaski Academy, 195; 5. Little Rock Central, 192; 6. Vilonia, 130; 7. Russellville, 53; 8. LR Parkview, 15.

Boys team scores: 1. Little Rock Catholic, 453; 2. Conway, 374; 3. Little Rock Central, 354; 4. NLR, 326; 5. Russellville, 160; 6. Pulaski Academy, 82; 7. Parkview, 65; 8. Central Arkansas Christian, 33; 9. Pottsville, 28.

Faulkner County Individual results

Girls 200 medley relay: 1. Conway; 5. Vilonia

Boys 200 medley relay: 1. Conway

Girls 200 freestyle: 1. Casey Ragsdale, CHS; 2. Amanda Crnic, CHS; 4. Sarah Spellman, CHS; 6. Audrey Davis, Vilonia; 9. Claire Valentine, CHS.

Boys 200 freestyle: 10. Mark Wilson, CHS; 12. Seth Washispack, CHS.

Girls 200 IM: 1. Corissa Calico, CHS; 2. Laura Bloomfield,CHS; 3. Jenny Courtway, CHS; 4. Gabriela Zambrano, CHS.

Boys 200 IM: 3. William Bryden, CHS; 10. Luke Sanders, CHS; Nicholas Maynard, CHS.

Girls 50 freestyle: 1. Calico; 2. Ragsdale; 6. Tori McCauley, CHS; 13. Addy Swaim, Vilonia; 17. Emma French, Vilonia; 18. Sidney Kelley, Vilonia; 22. Stephanie King, Vilonia.

Boys 50 freestyle: 3. Landen Ward, CHS.

Girls 1-meter diving: 3. SondraClaire Sellers, CHS.

Boys 1-meter diving: 2. Ben Martin, CHS; 3. Tanner Bezet, CHS.

Girls 100 butterfly: 1. Jocelyn Woo,CHS; 2. Annie Courtway, CHS; 4. Carly Ebinger, CHS; 8. Sarah Spellman, CHS.

Boys 100 butterfly: 1. William Bryden, CHS; 7. Isaac Powers, CHS; 11. Colton Howser, CHS; 13. Nicholas Maynard.

Girls 100 freestyle: 2. Danielle Burnside, CHS; 3. Crnic; 4. Taylor Routt, CHS; 6. Davis, Vilonia; 9. Claire Valentine, HCS; 11. Swaim, Vilonia.

Boys 100 freestyle: 1. Tyler Crosson, CHS; 4. Ward; 19. Wilson; 22. Layton McCoy, CHS.

Girls 500 freestyle: 1. Sierra Kinworthy, CHS; 2. Darby Harmon, Vilonia; 3. Bloomfield, CHS; 7. Zambrano; 12. Rachel Ford, CHS.

Boys 500 freestyle: 9. Chance Townsell, CHS; 10. Royer Ramirez, CHS; 12. Ryan McGhee, CHS; 16. Washispack.

Girls 200 freestyle relay; 1. Conway; 5. Vilonia

Boys 200 freestyle relay: 1. Conway.

Girls 100 backstroke: 1. Kinworthy; 2. Courtway; 3. Harmon, Vilonia; 4. Jenny Courtway, CHS; 13. Shelby King, CHS; 14. Sidney Kelley, Vilonia; 15. French, Vilonia.

Boys 100 backstroke: 1. Crosson; 6. Powers; 14. Howser; 15. Ramirez

Girls 100 breaststroke: 2. Wood; 2. Burnside; 5. King

Boys 100 breaststroke: 2. Luke Sanders, CHS; 7. Mitchell Eason, CHS; 13. McGhee, CHS.

Girls 400 freestyle relay: 1. CHS.

Boys 400 freestyle relay: 1. CHS; 6. Vilonia.

CONWAY ALL-DISTRICT PERFORMERS

Ben Martin, diving; Tyler Crosson, 100 back, 100 free; William Bryden, 100 butterfly; Luke Sanders,100 breaststroke; Annie Courtway, 100 back, 100 fly; Jocelyn Wood, 100 breaststroke, 100 fly; Corissa Calico, 200 IM, 50 free; Sierra Kinworthy, 100 back, 500 free; Casey Ragsdale, 200 free, 50 free; Danielle Burnside, 100 free, 100 breast; Amanda Crnic, 200 freee; Laura Bloomfield, 100 IM; Annie Courtway, Wood, Kinworthy and Calico, 200 medley relay; Annie Courtway, Wood, Danielle Burnside, Ragsdale, 200 freestyle relay; Ragsdale, Burnside, Corissa Calico, Jenny Courtway, 400 freestyle relay

Isaac Powers, Bryden, Landen Ward, Tyler Crosson, 200 medley relay

Luke Sanders, Bryden, Ward and Crosson, 200 freestyle relay.